Bartosz Jaworski
Urodzony: 10 sierpnia 2007
Numer startowy: 238
Motocykl: KTM SX 65
Klub / Team: Cross Team Stare Babice

Pasję do motoryzacji rozbudził we mnie tata. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze towarzyszyłem Mu w rajdach samochodowych i przejażdżkach motocyklem. Motoryzacja jest mi bliska od zawsze. Kiedy byłem małym chłopcem i nie mogłem zasnąć, tata zabierał mnie na krótkie wyprawy motocyklowe. Już wtedy czułem, że dźwięk silnika wzbudza we mnie poczucie niczym nieskrępowanej wolności.

Zawsze marzyłem o tym, by móc samodzielnie prowadzić motor. Po długich namowach, rodzice kupili mi mój pierwszy jednoślad. Był to KTMSX 50. Jeździłem na nim po okolicznych łąkach pod nadzorem ojcowskiego oka.

Gdy miałem 8 lat, rodzice podarowali mi KTMSX 65. Jazda na crossie ograniczała się jednak tylko do pokonywania torów zbudowanych przez tatę. Mój motor większość czasu stał bezużytecznie w garażu. Nie mogłem rozwinąć skrzydeł i wciąż czułem niedosyt. Marzyłem o  tym, by móc uczęszczać do szkółki motocrossowej. Bardzo chciałem częściej wsiadać na mój motor. Niestety, w tamtym czasie realizacja moich pasji pozostawała bierna. Ograniczała się jedynie do oglądania filmów na YouTube, na których mogłem podziwiać umiejętności Tadeusza Błażusiaka. Wciąż nalegałem, by rodzice zgodzili się na profesjonalną naukę jazdy na jednośladzie.

W sierpniu 2017 roku spełniło się moje marzenie. Mama i tata zabrali mnie na lekcję motocrossu do szkółki B-Moto. To właśnie ten moment był przełomowym wydarzeniem w moim życiu. Wówczas zaczęła się prawdziwa przygoda z motocrossem. Po dwóch tygodniach nauki, trener zaproponował mi udział w pierwszych zawodach.

Dzięki rodzicom mogłem sprawdzić się w wielu dyscyplinach sportu. Teraz wiem jednak, że motocross to moja prawdziwa pasja. Dźwięk silnika i zapach benzyny to właśnie to, co kocham najbardziej.

#MxSzkółka #BMoto #Jaworski