Maksymilian Fiedler
Urodzony: 26 grudnia 2006
Numer startowy: 10
Motocykl: Husqvarna TC 65
Klub / Team: Cross Team Stare Babice / MxAkdemia B-Moto Motoholicy

Moja przygoda z motocyklem zaczęła się w wakacje 2014 roku. Wracałem z rodzicami z krótkiej wycieczki za miasto, kiedy przy drodze zobaczyłem wystawione mini motorki. Okazało się że przydrożny bar serwował poza napojami również chińskie motorki crossowe. Bardzo szybko namówiłem rodziców na zakup jednego z nich. Na tym motorze jeździłem dwa miesiące i zdążyłem nieźle się wkręcić zanim padł silnik :). Jeszcze na koniec lata rodzice kupili mi Yamahę TTR50 na której objeżdżałem łąki w okolicy domu przez następny rok.

Wstępem do prawdziwej nauki jazdy okazało się spotkanie z Hubertem i jego szkółką. Na pierwszej lekcji przesiadłem się na Kawasaki KX65 i na tym trenuję obecnie. Mam za sobą kilka startów w zawodach. Największym moim osiągnięciem było zdobycie III miejsca w Pucharze Polski Cross Country 2016 w klasie MX85.

Obecnie bardzo mocno i intensywnie przygotowuję się do sezonu 2017, w którym będę startował w teamie MxAkademia B-Moto Motoholicy. Trenuję niemalże codziennie na sali, basenie, a także na lodowisku. Uczę się również serwisować, naprawiać i dbać o swój sprzęt. Trzymajcie kciuki za moje wyniki w sezonie 2017.

P.S. Poza motocrossem bardzo podoba mi się jazda na twardej nawierzchni. Jeżdżę czasem na hali i torach asfaltowych.

#MxSzkółka #Fiedler