Jerzy Bolesta
Urodzony: 29 września 2006
Numer startowy: 176
Motocykl: Husqvarna TC 65
Klub / Team: Cross Team Stare Babice / MxAkdemia B-Moto Motoholicy

Od najmłodszych lat byłem bardzo wysportowany drobnej budowy ale silny i zwinny. Z czasem zacząłem uprawiać piłkę nożną i pomimo sukcesów nie do końca mi to pasowało.

Wtedy Tata kupił quada i jazda nim to było coś co wyraźnie sprawiało mi frajdę, wtedy pierwszy raz poczułem „benzynę we krwi.”

W kolejnym roku na spółkę ze starszą siostrą Amelią uzbieraliśmy na używanego KTM-a sx 50, Amelia po kilku przejażdżkach stwierdziła, że woli naturalne metody przemieszczania się i dziś odnosi sukcesy w skokach i jeździe konnej, Ja natomiast postanowiłem nie dać za wygraną i opanować pomarańczowego rumaka co okazało się naprawdę trudne. Po roku samodzielnych, nie zawsze udanych prób pod okiem taty, trafiłem do MxSzkółki B-Moto, gdzie pomimo olbrzymich trudności nie poddałem się i opanowałem podstawy motocrossu. Wykazałem się takim uporem, że już po roku od pierwszego kontaktu z poważnym motocyklem zacząłem startować  w Motocrossowych Mistrzostwach Polski 2017 w klasie mx 65 z numerem startowym 176.

Nie ustaje w wysiłkach by być coraz lepszym, jeśli dalej będę tak dzielnie walczył mam szansę zajść naprawdę daleko w tej dyscyplinie, póki co nie widzę poza nią świata.

#MxSzkółka #BMoto #Bolesta